MOBILE

Mamy świadomość wartości, niesionych przez jeden z najprężniej rozwijających się obecnie obszarów IT – mobile. Dostarczając nasze rozwiązania, dbamy o to, aby skorzystanie z rozwiązań przenośnych pozwalało na wykorzystanie w projekcie wszystkich jego przewag. W tym obszarze obsługujemy platformy i wykorzystujemy technologie takie, jak:

Android iOS Windows Mobile

Android

Android jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej popularną platformą mobilną – każdego dnia na świecie aktywuje się ponad milion nowych urządzeń korzystających z tego systemu. Stwarza on potencjał tworzenia aplikacji i gier. Innowacyjność Androida pozwala na programowanie wysoce funkcjonalnych i różnorodnych aplikacji korzystających z najnowszych technologii mobilnych.

W celu dostarczenia najwyższej jakości produktu programowania korzystamy z Java IDE, zapewnianego przez Android Developer Tools. Narzędzie to posiada zaawansowane funkcje dla programowania, debugowania i instalowania aplikacji na Androida. Korzystanie z IDE umożliwia programowanie na każdym dostępnym urządzeniu z systemem Android lub tworzenie wirtualnych urządzeń, naśladujących dowolną konfigurację sprzętową.

Tworząc aplikacje na platformę Android korzystamy również z narzędzi takich, jak: Android Studio, Gradle, Dagger 2, ButterKnife, JavaRX.

W procesie projektowym projektujemy przy spełnianiu wszelkich założeń Material Design. Na czas testów aplikacji, które dostarczamy, zapewniamy różne urządzenia z Androidem tak, aby nasze produkty w pełni satysfakcjonowały użytkowników na wszystkich przewidzianych sprzętach.

iOS

W 2007 roku został zaprezentowany pierwszy iPhone, a już rok później udostępniono developerom API pozwalające na tworzenie własnych aplikacji i sprzedaż w AppStore. Na przestrzeni lat wygląd i funkcje platformy iOS zmieniły się znacząco, z każdą aktualizacją ukazując nowe możliwości programowania na tę platformę.

Tworzone przez nas aplikacje są projektujemy tak, aby prezentowały się odpowiednio na wszystkich rozmiarach ekranów, od 3,5″ ekranów iPhone 4s kończąc na 12,9″ ekranach iPada Pro, zachowując ich możliwości i wykorzystując szanse polepszenia user experience, które stwarzają.

W zależności od założeń biznesowych realizujemy dedykowane projekty specjalnie dostosowane do ekranów iPhoneów oraz iPadów lub tworzymy uniwersalne rozwiązania, które pięknie komponują się na wszystkich rozmiarach ekranów, zmniejszając przy tym czas implementacji.

Obecnie skupiamy się na tworzeniu oraz rozwoju aplikacji w języku Swift, najnowszym języku dedykowanym tej platformie. W projektowanych aplikacjach wykorzystujemy m.in. gesty Force Touch, które pozwalają na lepszą interakcję użytkownika z aplikacją. Pracujemy w metodykach zwinnych i tradycyjnych. Aplikacje udostępniamy swoim klientom do testów za pomocą platformy TestFlight – narzędzia obsługiwanego przez Apple. Finalnie wspieramy naszych klientów w procesie publikacji aplikacji w sklepie AppStore.

Windows Mobile

Od pojawienia się na rynku komputerów i urządzeń mobilnych z systemem Windows 10 oraz Windows 10 Mobile, nowa platforma Microsoftu umożliwia tworzenie uniwersalnych aplikacji, które działają na każdym sprzęcie z tym systemem. Omawiana platforma obsługuje urządzenia mobilne, tablety, desktopy, konsole xBox, rozproszone urządzenia IoT, urządzenia Surface Hub czy okulary holograficzne HoloLens. Stworzona przez nas aplikacja może być dostępna na każdym z tych urządzeń w jednym miejscu czyli Windows Store.

Tworzenie takich uniwersalnych aplikacji realizujemy za wykorzystaniem jednego zestawu narzędzi programistycznych. Dzięki temu nadążamy za rozwojem technologii i trafiamy do bardzo dużej ilości użytkowników.

Używając rozbudowanego języka programistycznego C# wdrażamy proste jak i złożone wzorce architektoniczne, a za wykorzystaniem XAML projektujemy profesjonalne interfejsy graficzne do aplikacji.
Rozszerzenia SDK pozwalają zaadaptować aplikację i dedykować ją jedynie dla platformy Windows 10 Mobile lub Windows 10. Do budowy bazodanowych aplikacji wykorzystujemy SQLite.

Uniwersalne aplikacje Windows umożliwiają kontrolę notyfikacji na kilku urządzeniach, a programy przez nas pisane obsługują również niskopoziomową obsługę gestów dotykowych. Platforma Windows Mobile stwarza nowy potencjał dla wykorzystania urządzeń przenośnych.

Copyrights ©2016 Core Logic sp. z. o. o.